Holsteinischer Courier gazetesi nasıl hazırlanıp , basılıyor?

Holsteinischer Courier 146 yıldır Neumünster ve çevresinin günlük gazetesidir. Gazetemiz, pazar günü hariç günlük olarak siyaset, ekonomi, kültür, spor, dernek ve vakıfların çalışmaları hakkında haberler yapmaktadır. Holsteinischer Courier Schleswig-Holsteinischer Zeitungsverlag basın yayın evine ve yeni olarakta Neue Osnabrücker Zeitung basın evine aittir.

Günlük olarak Kuhberg 34 numara da bulunan basın merkezimize bilgi ve basın açıklamaları gelmektedir. Baş yazarımız Sayın Hannas Harding ile birlikte beş gazetecimiz bir sonraki gün gazetemizde „şehrin sayfasında“ hangi haberlerin çıkacağına karar verilmektedir. Bunlara ilaveten bir sonra ki günlerde yapılacak olan proje ve konular paylaştırılmaktadır. Ondan sonra herkes işinin peşinde koşmaktadır.

Gazetemiz elektronik olarak hazırlanmakta ve yazıların bitimiyle tamamlanmaktadır. Bazı konuları daha detaylı araştırmamız gerekmektedir. Gazetemiz, mesela mültecilere yapılan yardımlar hakkında veya demokrasi zirvesi, entegrasyon alanında ve tabii ki kavga, şiddet, şehir merkezimiz de oluşturulan yeni polis karakolu veya ev piyasası konularında haberler yapmaktadır. Mesela Neumünster TV ekibi Kuhberg’te bulunan yeni sinemanın müdürünün tanıtımında bize eşlik etmesi gibi. Gün içersinde bir hayli değişiklikler yaşamaktayız. Şayet bir kaza, yangın, siyasi gelişmeler olduğunda, Holsteinischer Courier gazetecileri yazıları değişitirmek suretiyle yeni ve güncel haberlere yer vermekteyiz.
Akşamları ve haftasonunda daha çok serbest çalışan gazetecilerle birlikte çalışmaktayız. Bunlar, fotoğraflar çekip haberler yazıyorlar. Gazetemiz Courier için önemli olan, tarafsız olmak, bilgilendirmek ve her tarafın fikirlerine yer vermektir.

Akşamları haber metinleri bittikten sonra hatalar araştırılır ve gözden geçirilirdikten sonra online olarak Kiel’de bulunan basım merkezimize gönderilir. Gazete basıldıktan sonra dağıtıcılara gönderilerek sizlere ulaştırılır.

Add your comment

Your email address will not be published.